بپذیرید و آرام باشید

 

گاهی وقتها اتفاقاتی در دنیای ما به وقوع می پیوندد که انتظارش را نداریم، مثل مرگ فرزند، جنگ جهانی، فریبها و نیرنگهای ... و هزاران اتفاق دیگر.

حال سؤال این است که وظیفه ما در مقابل چنین بحرانهایی چیست؟

اگر دقت کرده باشید تمامی این اتفاقات در زندگی همه ما رخ داده است. پس دنبال راه حل بگردیم. راه حل چیست؟ آیا باید دلسرد شویم و دست از همه کارها برداریم؟ آیا باید به زمین و زمان فحش دهیم؟ چه راه کاری در اینجا می توان بکار بست که بهترین نتیجه را گرفت؟

به عقیده من ، اینها چالشهای زندگی هستند که همانطوری که قبلا هم اشاره کردم، همه ما در زندگیمان شاهد اینگونه چالشها هستیم. و راه حلی که می توانم به همه پیشنهاد بدهم این است که بپذیرید! آره درست خونید، بپذیرید با تمام وجودتان آن بحران را بپذیرید. من هدفم این نیست که سکوت کنید که ظلم ظالم زیاد شود. من منظورم این نیست که بپذیرید تا تبدیل به انسانی سرد و بی روح شوید. من می گویم بپذیرید به چند دلیل، اگر جواب سؤالات زیر منفی بود پس راهی جز پذیرش نداریم:

1-  شما نمی توانید با تمام دنیا وارد جنگ شوید، می توانید؟

2-  شما نمی توانید فردی را که از دست داده اید دوباره زنده کنید، می توانید؟

3-  شما نمیتوانید فردی که از شما جدا شده است را برگردانید، می توانید؟

4-  شما نمی توانید نتیجه کنکور را به نفع خود تغییر دهید، می توانید؟

5-  شما نمی توانید فردی را که از او خواستگاری کرده و او جواب رد داده است را تغییر دهید، می توانید؟

و هزاران دلیل و بحران و سؤال دیگر...

چرا بپذیریم؟

همه ما انسانها دارای احساسات لطیف و حساسی هستیم که گهگاهی مورد حمله بعضی وقایع روزمره قرار گرفته و دچار خدشه می شود، دو راه داریم:

بپذیریم و با پذیرش خود آرامش را به خودمان هدیه دهیم و احساس و روح خود را پالایش کنیم و از زندگی لذت ببریم.

نپذیریم و با همه دنیا سر جنگ داشته باشیم و در حال انتقام و خودمان را دچار بحران روحی و احساسی کنیم.

حال تصمیم با خودتان است.

www.fekrbartar.blogfa.com

/ 2 نظر / 3 بازدید
الهام صفوی

منم یه زمانی مشکلم این بود که نمیتونستم اتفاقاتی رو که برام میفته فراموش کنم وهمیشه یجوری خودموسرگرم میکردم ولی یه روزخسته شدم وبخودم گفتم ازامروزفقط به آینده روشن فکرکنی. والبته خوندن موفقیت دراین طرزفکربی تاثیرنبود.

حمید نوردی

آقای حزین سلام الحق و النصاف داستان خوبی رو اتخاب کردی من یکی که لذت بردم ولی مطلبی که با عنوان "یک داستان جالب" به نظر من اصلا جالب نبود موفق باشی دوست عزیز