انتقاد و سازگاری منطقی

دوستان نظرتون در مورد انتقاد چیه ؟ انتقاد پذیرید یا نه ؟ اصلا نقد چیه ؟

نقد یعنی جدا کردن سره از ناسره و تمییز دادن خوب از بد و آشکار کردن محاسن و معایب. دوستان دو نوع نقد داریم 1-نقد خود از خود(یک رفتار صادقانه) 2- نقد توسط دیگران (هدیه ای از طرف دیگران به شما ) . ما نباید انتظار داشته باشیم که دیگران همه حرف های ما رو تایید کنند . ممکن است ما سخنانی بگوییم و طرف مقابل ما دست به انتقاد بزنه. ما باید این انتقد رو بپذیریم. یعنی سازگاری منطقی و منتقد بودن هر دو لازمه زندگی اجتماعی است. به نظر بنده همه ما باید در انتظار انتقادهای دیگران باشیم و برای این انتقادات ارزش قائل شیم . زیرا انتقاد درست ونه تخریب، سلامت جامع رو حفظ میکنه و موجب بهبود و اصلاح امور میشه.

( از مخالفان خود برای توجهشان صمیمانه تشکر کنید. )

 

 

 بزرگی چه خوش میگه :

 

( نادانی دلیل شکست نیست.زیرا خود ما هستیم که هر محدودیتی را بر خود تحمیل می کنیم. به زودی خواهی دانست که نمونه کوچکی از خالق کائنات هستی و لذا هیچ عاملی تو را محدود نمی کند، مگر آنچه که خودت آن را در ذهن خویش پذیرفته باشی . )

 

 

- راز شادی در زیستن (( در)) لحظه حاضر است،   نه زیستن (( برای)) این لحظه .

 

www.yalda1369.blogfa.com

/ 4 نظر / 10 بازدید
فاطمه رضوانی

در حالت کلی, هر نقدی را بلافاصله نباید دور ریخت چراکه انتقاد پیام خداست که بر زبان بندگان خدا جاری می شود تا در این دنیا خود را اصلاح کنیم تا در مسیر کمال قرار گیریم. فاطمه رضوانی کارشناس ارشد عمران

ا و ر ا ن و س

هیچ کس بدون ضعف نیست هر کسی یه سری عیب و اراداتی در ویژگی های شخصیتی خودش داره بهتره اگه انتقاد سازنده باشه قبول کنیم و خودمونو اصلاح کنیم

سارا

انتقاد پذیری خصلتی است که هر کس نمی تواند به طور قطع بگوید که :من انتقاد پزیرم.صحیح تر این است که سعی کنیم تا جایی که می توانیم انتقاد پذیر باشیم ووبتوانیم با اصلاح خطاهای خود ,این ویژگی را در اطرافیانمان پررنگ تر کنیم وبا ایجاد جوی صحیح از انتقاد و انتقاد پزیری ,خود و دیکران را اصلاح کنیم.

سارا

انتقاد پذیری خصلتی است که هر کس نمی تواند به طور قطع بگوید که :من انتقاد پزیرم.صحیح تر این است که سعی کنیم تا جایی که می توانیم انتقاد پذیر باشیم وبتوانیم با اصلاح خطاهای خود ,این ویژگی را در اطرافیانمان پررنگ تر کنیم وبا ایجاد جوی صحیح از انتقاد و انتقاد پزیری ,خود و دیکران را اصلاح کنیم.