مهر قبولی

 

    به نظر من وقتی که یک روز رو به پایان میرسونیم و شب می خوابیم و صبح فردا, دوباره بیدار میشیم باید شکـــر گذار خدا باشیم! چون اونقدر دوستمون داشته که دوباره بهمون فرصت داده, واسه جبران دیروز, واسه ساختن امروز, واسه داشتن آینده خوب...

 پس چرا هر روزمون درجا زدنه!؟ چرا بعضیا از جایی که هستن تکون نمی خورن و همیشه تو یک سطحند و هیچ وقت متوجه فرجه هایی که خدا هر روز و هر روز داره بهشون میده نمیشن؟!!

در صورتی که تصور کنید:

     کارمند یک اداره هستید و به درامدی که دارید خیلی احتیاج دارید ,هر روز تمام تلاش تون رو در حد معمولی می کنید که فقط کار کنید تاعامل منبع درآمدتون حفظ بشه! بعد از یک مدت از گوشه و کنار متوجه میشید که رئیس اداره دنبال استخدام نیروهایی میگرده که بازده کارایی بیشتری داشته باشن و صد البته این یعنی این که ممکن شما کارتون رو از دست بدید!

پس دنبال یک راه چاره میوفتید سعی میکنید هر طور شده ببینید ملاک های رئیس برای استخدام این نیروها چیه و چه انتظاراتی از کارمندان جدید داره!

   واسه رفع نواقص خودتون حاضرید هر کاری انجام بدید چون از فردایی که در انتظارتونه می ترسید, از این که دیگه درآمدی نداشته باشید و مجبور باشید مثله میلیونها نفر هر روز دنبال کار تو روزنامه ها بگردید!

خب, اگه بتونی با همه تلاش هات رضایت کارفرما رو جلب کنی , باید به تو احسنت گفت. اما اگه فقط ناامید بشی ....

منظور من از این مثالی که زدم این بود:

     چه طور واسه فردای این دنیای خودت حاضری خودتو به زمین و زمان بزنی که مبادا وسایل آسایش فردا تو از دست بدی! اما از کنار فردا هایی که خدا هر روز به خاطر فردای اون دنیات در اختیارت میذاره این طور ساده میگذری؟!! واسه جلب رضایت مخلوق اینقدر تلاش میکنیم و فراموش کردیم که اون خالق یکتاست که تعیین میکنه مهر قبولی تو کارنامه هامون بزنن یا....
www.ehsa-no.blogfa.com

/ 3 نظر / 8 بازدید

اگه تو از این سر در اوردی حودت باش حال کن[گل]

لیلامصفا

سلام ما اگه هر لحظه شکر گذار خدا باشیم پر از انرژی می شویم شکر گذاری خودش یکی از راههای رسید به آرامش است

بيتا

سلام خيلي زيبا نوشتي