موفقیت online


+ مشورت ، راهی برای زودتر رسیدن (‌ مطلب برگزیده نظر سنجی قبلی )

همیشه وقتی احساس خوبی نسبت به خودمو زندگی سادم داشته باشم ، بهتر میتونم فکر کنمو تصمیم بگیرم. درسته که در سنی قرار گرفتم که عاقلانه فکر و عمل کردن یه کم از من بعیده اما خب تا جایی که بتونم سعی بر این دارم که از منطقو عقل بیشتر از احساس استفاده کنم. یادمه یکی از اقوام میگفتش که تلاش کنین از عقل و احساسات درونیتون به یک اندازه و به طور مساوی بهره ببرین.یعنی 50 درصد احساسات درونی و 50درصد عقل و منطق. اینا رو هم دیگه میشه چند درصد؟ معلومه دیگه 100 درصد.

چقدر خوبه که مشورت کنیم راجع اعمالی که میخوایم انجام بدیم. اینطوری در فکر چندین نفر دیگه دخیل میشیم. از تجریبات اونا استفاده می کنیم. مجبور نمی شیم راهی رو که اونا رفتنو تجربه کردنو ماهم بریمو کلی وقتو سرمایه روش بذاریم. از تجربیات اونا در حل مسائلمون استفاده می کنیم. زودتر به نتیجه دلخواه می رسیم. با راه های جدید برای حل مسائلمون اشنا می شیم. پس چه خوبه که وقتی میخوایم راهی رو بریم اما نمی دونیم چطوری اونو شروع و طی کنیمو به نتیجه برسونیم ، از کسایی که میدونیم این راهو رفتن بپرسیم در عقاید اونا دخیل بشیم. ببینیم اونا چیکار کردن که به اون نتیجه رسیدن؟؟؟ ایا راهی که اونا رفتن به کار ما هم میاد؟؟؟ با یه کم دقت و دستکاری تجربیات دیگران می تونیم راحت تر به نتیجه دلخواه برسیم. فقط باید بدونیم با کی مشورت کنیمو چطور از تجربیات اون بهترین استفاده رو ببریم. به خاطر داشته باشید که ما اون قدر زمان در اختیار نداریم که بخوایم مسیر تمام راه ها رو برای رسیدن به مقصود بریم. پس باید دنبال بهترین راه بود.

خودم مشورت خیلی میکنم. چون به نیروی اون پی بردم. وقتی که میخوام مثلا چیزی رو تهیه کنم یا راهی رو برم همیشه از افرادی که میدونم اطلاعات دارن راجع این زمینه دلخواه من ، سوال میکنم. گاهی وقتا یه راه میان بری از تجربیات اونا برای هرچه زودتر رسیدن به هدفم پیدا میکنم.وقتی مشورت کنی راجع کار یا رفتاری که میخوای مرتکب بشی ، گاهی وقتا یه راه هایی میون این تجربیات دیگران پیدا می کنی که میتونه هرچه زودتر تو رو به مقصودت نزدیکتر کنه.

چرا باید راهی رو که دیگران رفتنو مسیرشو طی کردنو دوباره از نو بریم؟؟؟ اینطوری فکر نمی کنین که وقت بیخود هدر میره؟؟؟ مگه ما چقدر زمان در اختیار داریم که بخوایم همه راه ها رو امتحان کنیمو از مسیرش رد بشیم؟؟؟ پس چرا برای رسیدن هر چه زودتر به مسیر دلخواهمون مشورت نمی کنیم با بقیه؟؟؟ شاید اونا چیزایی بدونن که ما ازش بی خبریم و میتونه خیلی به پیشرفت ما در زمینمون کمک کنه.

درسته که من در زمینه های کوچیک مشورت میکنم. اما باز اینم راه گشاست.

خجالت نداره آخه. اینکه از دوستت بپرسی چطوری تونسته توی رشته ی زبان انگلیسی اصفهان تحصیل کنه ، خجالت داره؟؟؟ اینکه بدونی اون چطوری تونسته به این هدفش که الان هدف تو هم هست برسه ، ایرادی داره؟؟؟ شاید اون یه راه هایی رو رفته که تو ازش بی خبری و اگه یاد بگیری سریع تر میتونی توی دانشگاه اصفهان زبان انگلیسی رو بخونی. یاد میگیری که اون چه درسایی رو خونده و چه کارایی رو کرده که به این هدفش رسیده اون وقت تو هم با یه کم دستکاری بر حسب شرایط خودت میتونی زودتر به این هدفت برسی.

فایده ی مشورت و دونستن و در عقاید دیگران دخیل شدن همینه

لطفا در  نظر سنجی ( کنار صفحه )  برای اعلام بهترین مطلب این شماره شرکت فرمایید .

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک