موفقیت online


+ توجه ... توجه

 از این شماره روال کار سایت موفقیت آن لاین تغییراتی یافته و از این پس شما می توانید مطالب موفقیت آن لاین شماره آینده را ١۵ روز قبل از انتشار در این سایت بخوانید . کامنت هایی که در سه روز اول برای هر مطلب گذاشته شود چنانچه حاوی نکاتی تازه و ارزشمند باشند همزمان با درج  مطلب در مجله ، به نام نظر دهنده چاپ خواهند شد . چنانچه مایلید نظر خود ذیل این مطالب در موفقیت ببینید تا پایان روز شنبه هجدهم اردیبهشت می توانید برای چهار مطلب زیر کامنت بگذارید

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ دو نوع نگاه به دختران

 

دو نوع نگاه مرد نسبت به زن وجود دارد. یکی برای تحسین زن و دیگری برای طلب زن است. شاید دخترها همواره دوست دارند که مورد تحسین واقع شوند ، در نتیجه خود را به نمایش می گذارند. اما از آنجایی که در بازار آشفته فرهنگ ما این دو نوع نگاه به هم آمیخته شده و تشخیص و تفکیک آن بسیار مشکل شده ، زنان از نگاه مردان آزرده می شوند.
    نگاهی که برای طلب زن است برای دعوت او به دوستی یا در حالت اختصاصی با غلظت بیشتر برای دعوت به ازدواج به کار می آید که بسیاری زنان یا دخترانی که طالب آنند . نگاهی که برای تحسین زنان به کار می رود مورد نیاز همه زنان و دختران است.
    حال در این جامعه آشفته ما ، نه پسران آموخته اند که بدقت این دو نوع نگاه را در جای خود به درستی استفاده کنند. نه دختران این دو نوع نگاه را می توانند از هم تفکیک کنند و هر دو نوع نگاه را به یک دید از خود می رانند.
   
    در مورد نگاه زنان نسبت به مردان نیز دو نوع نگاه می توان نام برد.{نگاه مادرانه را فاکتور می گیرم} هنگامی که زنی می خواهد به مردی نشان دهد که به او علاقه جدی دارد به گونه ای نگاه می کند و هنگامی که فقط از تیپ مردی خوشش آمده به او چشم می دوزد و حتی ممکن است به نامزد یا همسر خود نیز او را نشان دهد. بطور نمونه دختران هنگامی که پیرمرد خوش تیپی با موهای سفید می بینند از شوق جیغ می کشند و او را به همدیگر نشان می دهند.
        دختران جامعه ما نیز نیاموخته اند که چگونه با جنس مخالف مواجه شوند که این دو نوع نگاه شبهه ایجاد نکند. نگاهی که دختر فقط از روی تحسین پسر به او نظر می کند با نگاهی که طالب رابطه طولانی مدت است متفاوت است. پسران نیز چنین طبقه بندی را نمی توانند تشخیص دهند و دنبال هر نگاهی در پی صاحب نگاه روانه می شوند. دلیل آن هم، که بارها در وبلاگم نوشته ام، نداشتن شناخت کافی این دو جنس نسبت به هم است. دوری این دو جنس در کشور ما از زمان کودکی باعث کنجکاوی بیشتر نسبت بهم شده ولی امکان شناخت حالات مختلف جنس مخالف را از آنها گرفته است. که هم شناخت ناکافی و هم کنجکاوی بیش از حد باعث بسیاری از مشکلات در جامعه شده است                              jeko2000.blogfa.com                                

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ خداوند در قلب توست

 

در وجود هر انسانی عشقی بی حد و پایان نسبت به خداوند نهفته است و اگر انسانی معشوق واقعی خود را بشناسد آن وقت است که از ته دل به او عشق می ورزد.تمام تلاشش را برایش میکند و در راه خوشنودی او قدم ...نه قدم بر نمی دارد ...می دود.عشق نهان انسان به خدا،توجه کنیدانسان به خدا .تا همیشه نهفته است و پایدار.عشقی که اگر آن را بشناسیم زیباست و هیچ گاه از بین نمی رود. و اگر ما در  دنیای امروز  انسان هایی را میبینیم که  اعتقاد واقعی و قلبی به خدا ندارند،ریشه به ضعف در خداشناسی آنها دارد.برای شناختن خدا لازم نیست کتاب بخوانی،تلاش کنی و به نتیجه ای منطقی برسیکه "خدا وجود دارد".فقط با خلوص نیت چشمانت را ببند و او را در قلبت جستجو کن،کسی که همیشه با تو بوده و هست و تو او را نمی دیدی.کسی که در جای جای زندگی ات آثار قشنگش جریان دارند  و به سادگی میتوان به وجود خدا پی برد.مگر میشود انسان به موجودی فکر نکند که در بر گیرنده ی همه ی جهان،کائنات و موجودات است؟اصلا میشود دنیایی به این بزرگی را بدون وجود یک مدیر تدبیر کننده تصور کرد؟یعنی تو فکر نمی کنی چنین خدایی باید باشد؟کسی که تصور بزرگی اش غیر ممکن و رحمتش بیکران است و فقط کافی است دیدت را نسبت به زندگی و دنیا عوض کنی تا همه چیز را ببینی.خدا را در قلبت جستجو کن نه در آسمان ها.

http://www.honarges.blogfa.com/post-7.aspx

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ درس معلم ار بود زمزمه محبتی ...

 

نمیدونم تا به حال براتون پیش  اومده یا نه. بعضی از وقتها، بعضی از آدمها میان و گوشه ای از زندگیت رو لمس می کنن و تو رو به خودت میرسونن. انگار تکه هایی ناشناخته از وجودت رو بهت نشون میدن. که سالهاست به راحتی از کنارشون گذر کردی و همه هم گذر کردند. بی اینکه بدونی و بدونند. انگار یه جورایی تو یه زمان کوتاه تو رو بهتر از خودت میبینن و می شناسن. یه دید تازه از خودت بهت نشون میدن که لذت زندگی رو برات بیشتر می کنند. بی اینکه حس کنی از دور راهی رو برات نشونه گذاری می کنند که از اعماق درون خودت بیرون کشیده اند. راهی که از ناخوداگاه تو سرچشمه گرفته و به اونها رسیده که همیشه میان تکرار و روزمرگیها به فراموشی سپرده شده بودند.  همه بیرنگهایی که سالهاست در کنارت بودند اما نبودند، رنگ می گیرن.

تو همه سالهای زندگی محصل بودم و با معلمهای زیادی روزگار گذروندم. همیشه هم یه جورایی مورد توجه معلمها بودم. ازون توجه هایی که گاهی خودم هم دلیلش رو نمیفهمیدم نه خیلی درسخون بودم و نه خیلی زبون باز، همیشه یه شاگرد معمولی معمولی بودم اما یه جورایی هم خاص که یا با معلم کل کل داشتم ( که البته تعدادشون خیلی نبود) مهمترین نمونه اش هم یکی از استادان عزیز دانشگاه که همیشه رو مخم بودو معلوم بود که از کجا به درجهء استادی رسیده! یا اینکه سوگلیشون بودم که گاهی خودمم هاج و واج میموندم که این کار یعنی چی اونوخت؟ آخرینش هم باز تو دانشگاه بود، سر جلسه امتحانِ احساس و ادراک بود که استاد عزیز از دور لبخندی زد و اومد کنارم و دست انداخت دور شونه هام و بغلم کرد و بعد از یه احوالپرسی گرم لپمو کشید و رفت!!! راستش احساس بچه اول دبستانی بهم دست داد! تازه بعدش هم نمره ام شد بیست!

خلاصه ازین نمونه ها خیلی بود در طول دوران تحصیلم. اما همه معلمهام یه طرف و تیچر الانمون یه طرف. از روزی که اومده هر روز انگار یه تکه از پازل های گمشدهء سالها را برام پیدا میکنه و نشون میده. یه جورایی با سوالاتش مجبورت می کنه تا به خودت فکر کنی و راهت را روشن کنی.

البته کلا  انگار روش تدریس اینجا اینجوریه که شاگردشون براشون خیلی مهمه. اونقدر که یه کار خوب که از کسی میبینن فوری گزارشش به معلمهای دیگه میرسه و اونها هم تو کلاس با تعجب و شگفت زده میان و میگن که شنیدم خیلی کارت قشنگ بوده و کلی تعریف و تشویق! یا تو مدرسه باران وقتی کار خوبی می کنه مدیر مدرسه با دیدنم هیجانزده  بهم مژده میده که چه اتفاقی افتاده.

اما با وجود همهء اینها "لوری" یه چی دیگه است. یه معلم واقعی که لباس پوشیدنش مثل مامانیه تو روزای خونه تکونی! یه پیرهن گشاد و یه زیر شلواری مشکی که روزهای اول حسابی تو ذوقم زد! که باز یادم آورد هیچ کسی رو هیـــــچوقت با ظاهرش قضاوت نکنم. حالا زمزمه های اون جمعه ها هم به مکتب می کشوندم. خلاصه که بعـله اومدم بگم  "لوری" روزت مبارک!

www.bahar77.blogfa.com

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ بابا مامانای سخت گیر بخونن

 

همه جا میگن با بچه های سخت و اونایی به حرف پدر مادرشون گوش نمی دن باید چه کار کرد ؟

و هزار تافرضیه واحتمال و راه حل میدن !!

اما این دفعه سوال من اینه که با پدرمادرهای سرسخت و کسایی که به بچه هاشون شک دارن و بچه ها اجازه ندارن بدون اجازه اونا آب بخورن چه کار باید کرد ؟

کسانیکه واقعا بچه هاشون رو به خاطر یک دور توی خیابون زدن مجبور می کنن دروغ بگن؟؟؟

و اون بچه ی بیچاره هیچی نمی فهمه که دور زدن و بادوستان بودن چی هست و همش اضطراب داره نکنه کسی ببینش ؟!!!! واین احساس ازاینکه بخواد شاد باشه جلوگیری می کنه و بعد براش تعارض و هزار تامشکل دیگه پیش میاد .

توی این اوضاع دختر بودن یه  فاجعه دیگست !

بعضی ها فکر می کنن الان دختر گلشون بره بیرون هزار تا آقا گرگ بدجنس بلا هستن. اونو یه لقمه ی چپش می کنن . نمگم نیست اماآدما هم با هم فرق دارن ! به بچه ها باید خیلی چیزها رو یاد داد !اینکه اونا رومنع کنیم که نمی شه عزیز من .

بابا مامانا با بچه هاتون دوست باشین . سخت گیری و محدودکردن کاری رو درست نمی کنه . بچه ها احتیاج دارن زمانی رو هم برای خودشون باشن .

نکنه خودتونو یادتون رفته ؟؟؟ یا شاید خودتون اینقدر شیطون بودین که به همه ی عالم و آدم شک دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چیزی ممکنه والا !

واقعا اینجا باید چه  کار کنیم ؟بعضی پدر مادرها که درجهت بهبود روابطشون با بچه هاشون گام برمیدارن که سعی می کنن خودشون رو  تغییر بدن . اما بعضی دیگه اصلا حاضر نمی شن بپذیرن رفتارشون اشکال داره.  !!!!؟؟؟؟ تنها راهی که باقی می مونه اینه که بچه ها رو قوی کنیم . هر گونه مقاومت از طرف اونها فقط شرایط رو بدتر می کنه !!!

www.azarhekmatnia.blogfa.com

 

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+  

به زودی این وبلاگ با تغییراتی در سبک آن،به روز می شود . ضمنا با تشکر از همه دوستانی که در مسابقه دوم وبلاگ نویسی مجله موفقیت شرکت کردند اعلام می کنیم که نتیجه برندگان این مسابقه اول خرداد در مجله منتشر خواهد شد .

نویسنده : موفقیت online ; ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ ; ۳ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک